Paulo Sousa ogłosił finalną kadrę reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022

obrazek:

Paulo Sousa ogłosił listę piłkarzy powołanych na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Ze względu na restrykcje związane z pandemią koronawirusa i koniecznością wyjazdu do Anglii, powołano 27, a nie 26 zawodników.

Paulo Sousa ogłosił listę zawodników powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski. W porównaniu do listy opublikowanej 5 marca nowy selekcjoner polskiej kadry wykreślił osiem nazwisk. Ze względu na pandemię koronawirusa i wyjazd do Anglii, Sousa zdecydował się powołać 27, a nie 26 piłkarzy. Nadal nie ma pewności, czy do Anglii polecą Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Z kolei niespodziewanie w kadrze pozostali m.in. Sebastian Kowalczyk i Kacper Kozłowski.


Lista piłkarzy powołanych przez Paulo Sousę:
Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus
Pomocnicy: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński
Napastnicy: Karol Świderski, Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik
Taka lista zawodników powołanych przez Sousę oznacza, że skreśleni z szerokiego składu zostali Drągowski, Puchacz, Walukiewicz, Kędziora, Linetty, Kapustka, Kownacki i Karbownik. Największym zaskoczeniem na tej liście może być obecność Tomasza Kędziory, który regularnie grał w barwach Dynama Kijów, prezentując się z bardzo dobrej strony w klubie.
Podczas marcowego zgrupowania reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze: zagra na wyjeździe z Węgrami (25 marca), potem u siebie z Andorą (28 marca) i znowu na wyjeździe Anglią (31 marca).
 
 

Komentarze

27-03-2021 20:10

Odlotkowicz- USERNAME

:)

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.

17-05-2021 16:48

Odlotkowicz- USERNAME

Już niedługo Euro ...trzymamy kciuki za naszych!

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem